klient: harmony club hotely a.s.
projekt: začátek rekonstrukce 2005
Místo stavby:
špindlerův mlýn – Medvědín
Autoři:
Z.CH.ATELIER, deltaplAn s.r.o.
dostavba a rekonstrukce hotelového komplexu harmony
obraz279.jpg
obraz321.jpg
01 současný exterier budovy 02 exterier budovy po zastřešení prostoru parkoviště
Předmětem projektu byl návrh revitalizace hotelového komplexu Harmony /bývalý Trend/, dokončeného stavebně v roce 1989 dle prováděcího projektu VPÚ Praha, atelier Pardubice. Autorem architektonického řešení a hlavním inženýrem projektu byl Ing.arch. Jiří Řeřucha.
Jedná se o 5-ti podlažní objekt, provozně a konstrukčně dělený na sekce A, B, C. Podzemní podlaží pod částí A zahrnuje kryt CO. Součástí komplexu jsou m.j. odstavná stání na terénu, tenisová hala, sadové a i lesní plochy a přípojky (objekty) inženýrských sítí. Nosnou konstrukci tvoří především železobetonová monolitická konstrukce, v některých místech kombinovaná s ocelovou konstrukcí.
Stavba byla určena pro rekreaci a jako úkryt pro vedoucí představitele státu v období konce socialistické éry v ČR.


01
02
Po dostavbě budovy se změnily politické poměry v zemi. Stavba přešla do vlastnictví akciové společnosti, která ji průběžně opravuje a udržuje. Některé části jsou však dodnes nevyužívané, některé provozy zastarávají a nevyhovují moderním požadavkům na rekreaci současné náročnější klientely.
Z tohoto důvodu se akciová společnost rozhodla pro rozsáhlejší rekonstrukci celého objektu. V první etapě se změny týkaly zkvalitnění služeb kongresových a gastro zázemí.
zch-atelier
< Předch. Další >