1 2 3 4 5 6 7 8 9
RD-VONOKLASY
klient: soukromá osoba
projekt: interiéru
Místo stavby: vonoklasy
Autori: L.Z. atelier, Z.CH.ATELIER

obraz147.gifobraz147.gif
Minimalismus dotažený do detailu. Pro dnešního moderního cloveka tak typická zaneprázdnenost spoustou spolenských aktivit se odráží v jednoduchém uvolneném a vyváženém interiéru jeho bydlení. Prestože nekteré prvky byly vybrány z luxusních rad svetových designéru, vkusne a umírnene je dopluje sortiment interiérových zarizovacích predmetu, dlažeb, podlah a svetel z domácího sortimentu.
Nekolik provozních zón nebylo oddeleno jen dispozicí, ale do jisté míry materiálove. Obklady bazénové místnosti, která je dominantou spolecenské cásti, jsou z mozaiky. V dnešní dobe hodne používané a z našeho hlediska i nadcasové mozaiky, které ostre kontrastují s ocelovou hladinou deset metru dlouhého bazénu.
Nejvetší péce byla venována návrhu koupelen – nepochybne duležitých prostor pro budoucího uživatele. Jejich dobrá udržovatelnost není nijak proti koncepci umyvadel posazených na desku a obrovských zrcadel.
Všechny místnosti v objektu jsou též pojednány barevnou interiérovou omítkou, což urcite prekvapí návštvníka, který je zvyklý na stálou belobu a unifikovanost domu, které se u nás stavely v uplynulých letech.

< Předch. Další >